Lot i związki siądą do rozmów

MAG, PAP
opublikowano: 26-10-2018, 13:42

W czwartek wieczorem zarząd przewoźnika zadeklarował podjęcie rozmów ze strajkującymi od ponad tygodnia pracownikami. Dziś zaprosił związkowców na godzinę 15. Strajkujący poprosili o przełożenie godziny.

Zobacz więcej

Samolot LOT, fot. Borys Skrzyński

Zobacz także

Dziś rano zarząd Lotu zaprosił związkowców na godz. 15 na rozmowy. W imieniu spółki ma je prowadzić Bartosz Piechota, który wczoraj w nocy został oddelegowany z rady nadzorczej do zarządu Lotu.
- Dziękujemy za zaproszenie. Przyjmujemy je. Ale potrzebujemy czasu na znalezienie negocjatora z porównywalnym doświadczeniem jak pan Bartosz Piechota. Zaproponujemy pisemnie inny czas spotkania, na które to zapraszamy do siedziby Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego – mówi Adam Rzeszot, szef Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT.
Siedziba komitetu strajkowego jest na terenie spółki, ale nie w biurowcu LOT.

Zarząd poinformował wczoraj wieczorem, że chce rozmawiać, ale pod warunkiem zakończenia trwającego od ubiegłego tygodnia strajku. Obiecał, że zatrudni na nowe umowy osoby zwolnione dyscyplinarnie (67 osób dostało wypowiedzenia w poniedziałek), ale nie dotyczy to tych, którzy m.in. poprzez sms-y naruszali dobra osobiste innych pracowników. Zapowiedział, że nie pociągnie od odpowiedzialności finansowej uczestników strajku – poza organizatorami.
Dziś z powodu strajku Lot odwołał już 18 rejsów. [PAP, MAG]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu