Loterie w Malezji zablokowały kombinacje związane z Lotem 17

opublikowano: 21-07-2014, 11:53

Punkty gier loteryjnych w Malezji wstrzymały oferowanie kombinacji liczb 1717 i 777, które związane są z zestrzelonym nad Ukrainą samolotem linii Malaysian Air, poinformował operator gier Magnum.

Jak donosi Bloomberg, setki graczy stało w kolejkach przed placówkami prowadzonymi przez Magnum i Berjaya Sports Toto by kupić takie numery jakie nosił tragiczny lot MH17 w dniu 17 lipca tego roku.

To spowodowało, że pewne kombinacje liczb zostały wyprzedane – napisała w oświadczeniu spółka Magnum.

Gracze w Malezji i Singapurze zazwyczaj obstawiają czterocyfrowe zakłady w loteriach znanych jako Toto i 4D. I nie jest niczym niezwykłym, że do obstawiania wykorzystywane są np. numery rejestracyjne pojazdów biorących udział w wypadkach, nawet tych najbardziej tragicznych. Wysokość wygranych, mogących osiągnąć poziom milionów ringgitów (setki tysięcy dolarów) zależy od wysokości obstawionego zakładu.

Lot MH17 szczególnie przykuwa uwagę hazardzistów z powodu ponad przeciętnego występowania cyfry 7 w najróżniejszych kombinacjach,

Odrzutowiec Boeing 777 został wyprodukowany w lipcu 1997 r. i miał 17 lat służby, zanim rozbił się 17 lipca w drodze do Kuala Lumpur z Amsterdamu.

Cyfra 7 w wielu kulturach uważana jest za nadzwyczaj szczęśliwą. Biorąc pod uwagę osoby uczestników feralnego lotu, można sobie zadać pytanie, dla kogo szczęśliwą?
W sobotnim losowaniu – jak podaje Berjaya Sport Toto - główna wygrana padła na numer 4176.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu