Lotniska vs. przewoźnicy

DI
opublikowano: 25-09-2009, 09:18

Pierwszy dzień Konferencji Airports zgromadził kluczowych przedstawicieli portów i linii lotniczych. Dziś, podczas wieczornej gali, branża zostanie wyróżniona Nagrodami Awionetki 2009

W Hotelu Courtyard by Marriott trwa dyskusja na temat relacji i rozwiązań możliwych do realizacji w czasie kryzysu. Czy niskie opłaty lotniskowe to kluczowy czynnik do sukcesu? To pytanie zadał Sebastian Gościniarek, wicedyrektor PricewarethouseCoopers, moderator panelu. Dla przewoźników ważne są zarówno koszty jak i serwis.

None
None

- Latanie to usługa. Nie wyobrażamy sobie rozwoju bez współpracy z portem lotniczym – mówi Jarosław Nowicki z Brussels Airlines.

Linie lotnicze wołają o obniżenie kosztów w tym opłat lotniskowych, ale przecież lotniska, zwłaszcza nasze polskie borykają się z bardzo istotnym problemem znalezienia środków na inwestycje. Obniżenie opłat lotniskowych może zatem niekorzystnie wpłynąć na rozwój. Na jakie inne atrakcyjne przedsięwzięcia mogą liczyć linie lotnicze?

Włodzimierz Machczyński wyróżnia dwa modele przewoźników. Pierwszy porusza się wyłącznie w obszarze cenowym wołając o obniżenie kosztów. Drugi model jest zainteresowany uruchomieniem nowych połączeń, ale szukaj zapewnień ze strony portów, że nowa destynacja będzie rentowna. Takie zapewnienie może dać współpraca z biurami turystycznymi.

– Idziemy w kierunku stymulacji połączeń lotniczych. To bardziej racjonalne rozwiązanie. Wspieramy przewoźników w szukaniu nowych rynków i rozwijaniu ruchu. – mówi Michał  Marzec, dyrektor generalny PP Porty Lotnicze – Oferujemy bardzo szczegółowe, a dla nas kosztowne opracowania, które udostępniamy przewoźnikom, zapewniamy wsparcie marketingowe. Od 1 października będą obowiązywać nowe stawki opłat lotniskowych, sięgające 99%.- Dzięki takiemu rozwiązaniu port może zadbać o inwestycje. O możliwościach finansowania inwestycji uczestnicy rozmawiać będą w piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane