Lotnisko Chopina w pierwszym kwartale br. obsłużyło 3,4 mln pasażerów

PAP
opublikowano: 17-04-2018, 17:17
aktualizacja: 17-04-2018, 17:17

W pierwszym kwartale tego roku warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło 3,4 mln pasażerów; to o 15 proc. więcej osób niż w tym samym okresie ub.r. - poinformowało we wtorek lotnisko. Dodano, że w tym czasie odnotowano "znaczący" wzrost w ruchu międzynarodowym.

"W pierwszym kwartale 2018 roku warszawski port obsłużył 3,4 mln pasażerów. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku jest to liczba o 15 proc. wyższa - od stycznia do marca 2017 r. ze stołecznego lotniska skorzystały niecałe 3 mln osób" - napisano w komunikacie. Dodano, że w samym miesiącu marcu w porcie odprawiono ok. 1,2 mln podróżnych.

Z danych lotniska wynika, że od początku roku w ruchu międzynarodowym uczestniczyło ponad 3 mln osób, a to daje 20 proc. wzrost wobec tego samego okresu ub.r, a w ruchu krajowym 373 tys.

"Nasz port konsekwentnie umacnia się na pozycji lidera w regionie. W okresie styczeń-marzec br. liczba obsługiwanych pasażerów wzrosła o blisko 15 procent w porównaniu z rokiem 2017, a udział pasażerów tranzytowych zbliża się do poziomu 30 procent. Potwierdza to dynamicznie rosnący potencjał przesiadkowy regionu Europy Środkowo-Wschodniej i potrzebę budowy dużego portu przesiadkowego w tej części Europy " - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski.

Jego zdaniem, wszystko wskazuje też na to, że pozytywny trend powinien utrzymywać się w kolejnych miesiącach.

"Tym bardziej że w sezonie letnim, do lipca 2018 r., Lotnisko Chopina będzie dysponować ośmioma nowymi trasami regularnymi. Razem oferowane będą 122. Nowością będą loty do Bordeaux (Francja) wykonywane przez Wizz Aira, a także do Norymbergii (Niemcy), Kowna (Litwa), Skopje (Macedonia), Hanoweru (Niemcy), Zaporoża (Ukraina), Singapuru oraz Dubrownika (Chorwacja) obsługiwane przez LOT" - przekazał Wojciechowski.

Ponadto, nowością będzie dziewięć połączeń czarterowych do Djerba (Tunezja), Limnos (Grecja), Gazipasa (Turcja), Konstanca (Rumunia), Monastyr (Tunezja), Ochryda (Macedonia), Piza (Włochy), Reus (Hiszpania) i Sewilla (Hiszpania). W sumie z lotniska będzie oferowanych 77 połączeń czarterowych.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największe lotnisko w Polsce. W 2017 r. port obsłużył 15,75 mln pasażerów (12,8 mln w 2016 roku) – o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Lotnisko Chopina w pierwszym kwartale br. obsłużyło 3,4 mln pasażerów