Lotnisko Jasionka szuka inwestora

MIR
08-07-2008, 00:00

Port lotniczy w Rzeszowie jeszcze w tym tygodniu ogłosi zaproszenie do zakupu części udziałów w spółce. Pierwsi chętni już są.

Port lotniczy w Rzeszowie jeszcze w tym tygodniu ogłosi zaproszenie do zakupu części udziałów w spółce. Pierwsi chętni już są.

Lotnisko w Jasionce pod Rzeszowem będzie miało nowego udziałowca. W tym tygodniu zarząd portu ma zaprosić potencjalnych zainteresowanych do składania ofert. Decyzję podjęło walne zgromadzenie. Do tej pory nie rozstrzygnięto jednak, czy zbywane będą dotychczasowe udziały, czy w grę wchodzi emisja nowych.

— Port przeżywa spore zawirowania finansowe. Inwestor zagraniczny z jednej strony dostarczyłby potrzebny kapitał, z drugiej zaś pomógłby w ucieczce spod reżimu wielkości pomocy publicznej — mówi osoba związana ze spółką.

Zainteresowanych wejściem do Jasionki nie brakuje. Port ma drugi co do długości pas startowy w Polsce i jedyne poza Warszawą połączenie transatlantyckie, uruchamiane w okresie letnim.

Największą chrapkę na udziały w Jasionce ma Omniport, brytyjski operator lotniskowy. Według nieoficjalnych informacji, jego przedstawiciele jeszcze w tym tygodniu zamierzają prowadzić rozmowy w sprawie kupna udziałów.

Spółka Port Lotniczy Rzeszów Jasionka powstała w październiku 2007 r. 50,2 proc. udziałów przypadło samorządowi województwa podkarpackiego, zaś 49,8 Przedsiębiorstwu Państwowemu Porty Lotnicze. W porcie operują dwaj przewoźnicy: PLL LOT i Ryanair. W 2007 r. Jasionka przyjęła 357 tys. pasażerów. W tym roku chce obsłużyć 394 tys., w 2010 r. 608 tys., zaś w 2012 r. 960 tys.

24,9

proc. Taki pakiet udziałów w rzeszowskim porcie lotniczym będzie mógł objąć nowy inwestor — wynika z nieoficjalnych informacji „PB”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lotnisko Jasionka szuka inwestora