Lotos i jego akcjonariusze rozpoczną żniwa? "Trzymaj"

opublikowano: 12-10-2017, 11:49
aktualizacja: 12-10-2017, 11:53

Analitycy DM PKO BP uważają, Grupa Lotos wejdzie w fazę żniw i zwiększy dywidendę w nadchodzących latach. Radzą trzymać akcje, a ich wycenę podnieśli o jedną czwartą do 65 zł.

Do tej pory rekomendacja brzmiała "kupuj".

Marcin Jastrzębski, prezes Lotosu
Zobacz więcej

Marcin Jastrzębski, prezes Lotosu Fot. Marek Wiśniewski

Tomasz Kasowicz, autor raportu, podniósł średnio o 26 proc. prognozy zysku na akcję grupy w latach 2017-2019. W tym roku spodziewa się, że będzie to 6,8 zł na akcję, w przyszłym 7,12 zł. Dywidenda na jedną akcję ma wynieść 1,2 zł za ten rok (za 2016 r. sięgnęła 1 zł i była pierwszą wypłaconą od dziesięciu lat), za 2018 r. powinna wzrosnąć do 1,4 zł - uważa analityk.

- Doceniamy potencjał realizacji wartości przez Lotos w horyzoncie 1-3 lat dzięki nowemu projektowi downstream (EFRA) i zakładanej koniunkturze makro ropy w średnim terminie, co łącznie powinno pozwolić spółce wejść w fazę „żniw" i zwiększyć dywidendy w nadchodzących latach - dodaje Tomasz Kasowicz.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lotos i jego akcjonariusze rozpoczną żniwa? "Trzymaj"