Lotos i PGNiG liczą na decyzję KPWiG pod koniec IV

Polska Agencja Prasowa SA
07-04-2005, 12:53

Grupa Lotos i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) liczą na dopuszczenie ich akcji do publicznego obrotu pod koniec kwietnia - poinformowały PAP w czwartek źródła bliskie spółkom.

Grupa Lotos i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) liczą na dopuszczenie ich akcji do publicznego obrotu pod koniec kwietnia - poinformowały PAP w czwartek źródła bliskie spółkom.

    "Liczymy, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuści akcje Grupy Lotos pod koniec kwietnia. Gdyby tak się stało, to w ciągu tygodnia od dopuszczenia moglibyśmy opublikować prospekt emisyjny" - powiedziało źródło bliskie Lotosowi.

    Na dopuszczenie do publicznego obrotu pod koniec kwietnia liczy też PGNiG, jednak źródło bliskie PGNiG nie powiedziało, w jakim czasie od dopuszczenia możliwe byłoby opublikowanie prospektu.

    Obie firmy informowały wcześniej, że chciałyby zadebiutować na parkiecie w czerwcu. W sumie wartość emisji tych spółek może wynieść około 2,5 mld zł. Według analityków, popyt na rynku byłby wystarczający do objęcia obu emisji jednocześnie.

    Minister skarbu ma jednak nadal wątpliwości, czy debiuty PGNiG i Grupy Lotos mają odbyć się w bliskim terminie.

    Rzecznik resortu skarbu Janusz Kwiatkowski powiedział PAP przed tygodniem, że decyzja, która ze spółek - Lotos, PGNiG, czy też obydwie jednocześnie - trafią na giełdę w czerwcu, zapadnie po dopuszczeniu akcji tych firm do publicznego obrotu.

    "Jak będą już obie spółki dopuszczone, to zostanie przeprowadzona analiza rynku, aby przekonać się, czy jest on na tyle chłonny, aby przyjąć dwie duże oferty jednocześnie, czy też trzeba będzie wybrać jedną z nich" - mówił Kwiatkowski.

    Grupa Lotos złożyła prospekt emisyjny do Komisji Papierów  Wartościowych i Giełd 25 marca, a PGNiG 31 marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Lotos i PGNiG liczą na decyzję KPWiG pod koniec IV