Lotos oddał instalację HDS, Program 10+ zrealizowany w 82 proc.

PAP
06-07-2009, 12:46

Grupa Lotos zakończyła budowę instalacji HDS w ramach Programu 10+, który osiągnął 82 proc. zaawansowania. Spółka wydała na inwestycje ponad 4 mld zł, do końca roku wyda jeszcze ponad 1 mld zł - poinformował w poniedziałek Paweł Olechnowicz, prezes Lotosu, na otwarciu instalacji.

Instalacja hydro-odsiarczania olejów napędowych (HDS) jest pierwszą z czterech instalacji produkcyjnych budowanych w ramach Programu 10+. Instalacja HDS ma moc przerobu 2,5 mln ton diesla rocznie.

Równocześnie z uruchomieniem HDS do użytku zostaje oddana instalacja pomocnicza - kompleks aminowo-siarkowy (KAS). Do końca wakacji planuje się oddanie do użytku pierwszych zbiorników magazynowych, rurociągu przesyłowego do Naftoportu oraz zakończenie modernizacji oczyszczalni ścieków.

Prezes Olechnowicz poinformował, że do końca roku Lotos wyda na inwestycje ponad 1 mld zł.

"Wydaliśmy ponad 4 mld zł na inwestycje. Do końca roku wydamy jeszcze ponad 1 mld zł" - powiedział Olechnowicz dziennikarzom.

Poinformował, że do końca roku grupa zamierza przedstawić program rozwoju upstreamu.

"Będzie to program nie w oparciu o małe odwierty, w których być może jest ropa, ale w oparciu o dobrze zdefiniowany program. Chcemy działać w regionie morza bałtyckiego i szelfu norweskiego" - powiedział.(PAP)


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Lotos oddał instalację HDS, Program 10+ zrealizowany w 82 proc.