Lotos przekaże miliony na walkę z koronawirusem

PAP, DI
opublikowano: 14-03-2020, 20:39

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju Fundacja Lotos przekaże 5 milionów złotych na wsparcie szpitali, które będzie realizowane we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych.

Fundacja Lotos przekaże 5 milionów złotych na zakup sprzętu szpitalnego. Wsparcie realizowane będzie we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych kierowanym przez wicepremiera Jacka Sasina.

Zobacz więcej

Fot. Mat. prasowe Grupy Lotos, Kacper Kowalski/Port Gdańsk

"Rozumiemy powagę sytuacji i podejmujemy adekwatne środki zaradcze. Na bieżąco obserwujemy sytuację w kraju. Wprowadziliśmy już procedury dot. zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, w firmie działa sztab kryzysowy. Powinniśmy wszyscy zmobilizować się i zadbać o nasze bezpieczeństwo. Lotos to firma odpowiedzialna społecznie, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć szpitale w walce z koronawirusem" – powiedział zacytowany w komunikacie prezes Zarządu Grupy Lotos Paweł Majewski.

Poinformowano, że wprowadzone zostały procedury dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zarząd Grupy Lotos podjął decyzję o reorganizacji czasu pracy. "Ruch osobowy został ograniczony. Ciągłość pracy jest zachowana. Koncern optymalizuje pracę rafinerii" - napisano.

Ponadto, na stacjach paliw sieci Lotos wdrożono zasadę bezpiecznej obsługi klienta. Zarządzający stacjami zostali zobligowani do zaopatrzenia magazynów w dodatkowe środki czystości. Określono stacje z podwyższonym ryzykiem, na które wysłano maski ochronne i płyny dezynfekujące do rąk. Oferowane produkty gastronomiczne sprzedawane są wyłącznie na wynos.

Lotos to polska grupa kapitałowa o strategicznym znaczeniu dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. Wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii. Jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa prawie jedną trzecią polskiego rynku. Lotos to także sieć 500 stacji paliw, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Lotos, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy