Lotos złoży prospekt emisyjny do KPWiG w piątek

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-03-2005, 19:15

Prospekt emisyjny Grupy Lotos został podpisany i zostanie w piątek złożony do KPWiG - poinformował wczwartek dziennikarzy Krzysztof Żyndul prezes Nafty Polskiej.

Prospekt emisyjny Grupy Lotos został podpisany i zostanie w piątek złożony do KPWiG - poinformował wczwartek dziennikarzy Krzysztof Żyndul prezes Nafty Polskiej.

    "Dzisiaj zarząd Nafty Polskiej i Grupy Lotos podpisały prospekt emisyjny, który jutro z samego rana zostanie złożony w KPWiG" - powiedział w czwartek Żyndul.

    "Mam nadzieję, że debiut Lotosu odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Jest to termin możliwy. Priorytetem emisji jest podwyższenie kapitału" - dodał.

    Wprowadzającym jest Nafta Polska, a oferującym DI BRE.  Żyndul dodał, że Nafta Polska zdecyduje o sprzedaży posiadanych przez siebie akcji Lotosu w zależności od kształtowania się kursu akcji spółki na giełdzie.

    Pakiet akcji Grupy Lotos zostanie prawdopodobnie sprzedany inwestorowi branżowemu w drugim etapie prywatyzacji - poinformował Żyndul. "Niewykluczone, że w drugim etapie prywatyzacji, kiedy to Nafta Polska będzie sprzedawała akcje, obejmie je inwestor branżowy" - powiedział.

    "W tej chwili ani NP ani Lotos nie rozmawiają z żadnym potencjalnym branżowym inwestorem dla Grupy Lotos" - dodał.

    Wcześniej minister skarbu Jacek Socha zapowiadał, że Skarb Państwa zgodzi się na jedną dużą emisję w czerwcu. W tym czasie zadebiutować chce, oprócz Lotosu, Polskie Górnictwo naftowe i Gazownictwo.

    Nie wiadomo czy wypowiedzi Żyndula oznaczają, że resort skarbu zdecydował się na przesunięcie oferty PGNiG. Przed kilkoma dniami szef gazowej spółki powiedział, że PGNiG będzie gotowy do debiutu w czerwcu, ale jeśli rząd zdecyduje inaczej, to wejście na rynek mogłoby nastąpić jesienią.

    W środę NWZA Grupy Lotos zgodziło się na podwyższenie kapitału zakładowego spółki przez emisję do 35 mln akcji serii B.  Jednocześnie z 10 zł do 1 zł zmniejszono wartość nominalną akcji. Łącznie kapitał zakładowy Grupy Lotos SA będzie liczył do 113,7 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lotos złoży prospekt emisyjny do KPWiG w piątek