Lotte stawia na Świdnicę

WIS
24-08-2011, 00:00

Właściciel Wedla ogłosił ostateczną decyzję dotyczącą lokalizacji nowych fabryk.

Właściciel Wedla ogłosił ostateczną decyzję dotyczącą lokalizacji nowych fabryk.

Potwierdziły się informacje "PB" o tym, że japońsko-koreańska Grupa Lotte, właściciel firmy E. Wedel, na lokalizację nowych fabryk w Europie wybrała dolnośląską Świdnicę. "Po wnikliwych analizach zdecydowano o zakupie działki, objętej Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną Invest Park, zlokalizowanej w Świdnicy. Na tym terenie powstaną fabryki, w których zatrudnienie może znaleźć nawet kilkaset osób. Obecnie trwają prace nad ustaleniem profilu produkcji oraz kierunków sprzedaży wyrobów" — czytamy w komunikacie Grupy Lotte.

Firma nie kryje, że nowe fabryki mają jej umożliwić ekspansję na rynku europejskim.

Niestety, firma nie ujawnia zbyt wielu szczegółów dotyczących inwestycji. Z nieoficjalnych informacji "PB" wynika jednak, że pierwszy jej etap pochłonie 200 mln zł i stworzy 200 miejsc pracy.

Grupa Lotte z siedzibą w Tokio jest międzynarodową firmą z rocznymi przychodami na poziomie 3,547 bln YPY (w przybliżeniu 35 mld USD). Założona w 1948 r. jako firma specjalizująca się w produkcji gum do żucia obecnie działa w różnych sektorach biznesu, takich jak: spożywczy, handlowy, podróży i turystyki, chemiczny, budowlany oraz finansowy. Produkcja słodyczy pozostaje jednak jej kluczowym obszarem.

W rankingu największych światowych firm z branży słodyczy Grupa Lotte plasuje się na 6. pozycji, z silną obecnością na rynku Japonii i Korei. Jest też obecna w Belgii z marką Guylian, w Chinach, Rosji oraz w krajach ASEAN. Lotte jest największym producentem gum do żucia w Azji oraz trzecim pod względem wielkości na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Lotte stawia na Świdnicę