Lotte uspokaja w sprawie inwestycji

MAG
opublikowano: 16-06-2011, 00:00

Japończycy mówią, że nadal chcą w Polsce inwestować. Do akcji wkracza Donald Tusk.

Japończycy mówią, że nadal chcą w Polsce inwestować. Do akcji wkracza Donald Tusk.

We wtorek Lotte, właściciel marki E. Wedel, który szuka w Polsce lokalizacji pod fabrykę, wystosował listy do władz Świdnicy (którą podobno już wybrał) i ministra gospodarki. Firma wyrażała zaniepokojenie zamieszaniem w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie po nieoczekiwanej zmianie zarządu wymówienia złożyli pracownicy. Jednak Lotte twierdzi, że inwestycja, która w pierwszym etapie oznacza 200 mln zł i 200 miejsc pracy, nie jest zagrożona.

"Świdnica należąca do wałbrzyskiej strefy ekonomicznej jest na liście 3 potencjalnych lokalizacji do inwestycji wybudowania fabryki, finansowanej przez Grupę Lotte w Polsce" — czytamy w wydanym wczoraj oświadczeniu.

Firma dodaje, że zapewnienia od ministra gospodarki Waldemara Pawlaka i Sławomira Majmana, prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, są gwarancją utrzymania dalszej efektywnej współpracy przy rozwoju biznesu w Polsce.

Przeciwko zmianom w strefie opowiedzieli się samorządowcy z 26 (na 48) gmin i miast z Dolnego Śląska, Wielkopolski i Opolszczyzny, w których jest obecna wałbrzyska strefa. Wczoraj w kancelarii premiera list złożył Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. Donald Tusk powiedział, że zażąda od wicepremiera wyjaśnień i nie wyklucza interwencji. Z informacji "PB" wynika, że wyjaśnień od ministra gospodarki zażądała także minister Julia Pitera. Na 29 czerwca planowane jest spotkanie przedstawicieli samorządów z Waldemarem Pawlakiem. Nowy zarząd wałbrzyskiej strefy to związane z PSL Urszula Solińska-Marek, dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, i Lidia Jarmułowicz, była szefowa oddziału ZUS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu