Lotto ratunkiem przed bankructwem

IAR
opublikowano: 08-11-2008, 21:04

Najbardziej zadłużona włoska uczelnia ratuje swoje finanse grając w lotto. "Dziura" w budżecie Uniwersytetu w Sienie sięga 240 milionów euro.

Kiedy zadłużenie uczelni wyszło na jaw, rektor Silvano Focardi rozesłał do wszystkich pracowników list z zapewnieniem, że sytuacja jest pod kontrolą i nie ma mowy o bankructwie. Następnie na posiedzeniu senatu przedstawił swój program oszczędnościowy. Twierdził, że tu ujmie się 17 milionów, tam 26, a jeszcze gdzie indziej 32 miliony. Jeden z uczestników narady zauważył ironicznie, że liczbami tymi można byłoby zagrać w lotto. Rada spodobała się kilku profesorom. Zagrali i wygrali kilka tysięcy euro.

Obserwatorzy podzielili się teraz na tych, którzy obawiają się, że hazard może wejść profesorom w nawyk i tych, którzy nie widzą lepszej metody poprawy finansów włoskiego szkolnictwa wyższego, jak właśnie gry liczbowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Lotto ratunkiem przed bankructwem