Łotwa: nie wpuszczono do kraju ponad 150 rosyjskich i białoruskich ciężarówek

  • PAP
opublikowano: 10-04-2022, 13:06

Na Łotwę nie wpuszczono ponad 150 rosyjskich i białoruskich ciężarówek w związku z unijnymi sankcjami - podała w niedzielę łotewska agencja informacyjna LETA.

Od soboty do rana w niedzielę na Łotwę nie wpuszczono 152 ciężarówek na rosyjskich i białoruskich tablicach rejestracyjnych - przekazał cytowany przez agencję Andrejs Vaivars z Państwowej Służby Dochodów Łotwy.

Jak dodał, kierowcy pojazdów, których nie wpuszczono do kraju, twierdzili, że nie byli poinformowani o zakazie.

W UE weszły w piątek w życie nowe restrykcje zakładające m.in. zakaz dla wszelkich rosyjskich i białoruskich przewoźników drogowych przewożenia towarów transportem drogowym na terenie UE, w tym w tranzycie. Sankcje nałożono za inwazję na Ukrainę.

W ramach zakazu przewidziano odstępstwa np. dotyczące produktów farmaceutycznych, medycznych, rolnych i spożywczych, oraz transportu drogowego w celach humanitarnych.

Biorąc pod uwagę możliwość kroków odwetowych, łotewski minister transportu Talis Linkaits apeluje do łotewskich przewoźników o śledzenie informacji w tej sprawie i zagwarantowanie powrotu na teren UE pojazdów będących obecnie w Rosji i na Białorusi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane