LPP kontynuuje ekspansję

Robert Kurowski
opublikowano: 27-10-2003, 00:00

Kurs od dłuższego czasu podąża w ślad za rynkiem, co świadczy, że jest już na poziomie odzwierciedlającym potencjał fundamentalny spółki. W dłuższym terminie jego pułap zależeć będzie od głównego trendu na warszawskiej giełdzie. Duże znaczenie będzie miała zdolność do utrzymania prognozowanego tempa wzrostu przychodów i wyniku netto (31 mln) oraz zamierzenia inwestycyjne. Na razie inwestorzy pozytywnie odebrali chęć rozwoju nowej marki i sieci sprzedaży. Wiązać się to będzie ze zwiększeniem i tak dużych wydatków inwestycyjnych, jednak kurs pozostaje na razie na wysokim poziomie, czyli ponad 400 zł.

Średnioterminowo zaczyna się kształtować trend horyzontalny, z ograniczeniami przy 380-480 zł, a więc stosunkowo szeroki (25 proc.). Zwraca uwagę, że utrzymują się dość niskie obroty i w kluczowych dla rynku akcji momentach, nie pojawiała się znacząca podaz akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / LPP kontynuuje ekspansję