LPR chce informacji rządu nt. zmiany na stanowisku ministra finansów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-01-2006, 14:03

Liga Polskich Rodzin chce, aby premier Kazimierz Marcinkiewicz przedstawił na najbliższym posiedzeniu Sejmu informację rządu na temat przyczyny zmiany na stanowisku ministra finansów.

Liga Polskich Rodzin chce, aby premier Kazimierz Marcinkiewicz przedstawił na najbliższym posiedzeniu Sejmu informację rządu na temat przyczyny zmiany na stanowisku ministra finansów.

    Jeden z liderów LPR Wojciech Wierzejski poinformował na poniedziałkowej konferencji w Sejmie, że Liga złożyła w tej sprawie wniosek do marszałka Sejmu. "Chcemy dowiedzieć się, jakie to były przyczyny, dla których premier zdymisjonował minister Teresę Lubińską i jakie były przyczyny, że powołał na stanowisko minister finansów Zytę Gilowską" - powiedział Wierzejski.

    Na wniosek premiera, prezydent Lech Kaczyński odwołał w sobotę Teresę Lubińską z funkcji ministra finansów. Na jej stanowisko powołał byłą wiceszefową PO Zytę Gilowską, która jednocześnie objęła stanowisko wicepremiera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane