LPR i Samoobrona chcą poparcia dla swoich projektów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-01-2006, 12:02

Albo będzie poparcie PiS dla projektów ustaw zgłoszonych przez ugrupowania wchodzące w skład porozumienia programowego, albo porozumienia nie będzie - oświadczyli w czwartek na wspólnej konferencji prasowej w Sejmie Krzysztof Filipek z Samoobrony i lider LPR Roman Giertych.

Albo będzie poparcie PiS dla projektów ustaw zgłoszonych przez ugrupowania wchodzące w skład porozumienia programowego, albo porozumienia nie będzie - oświadczyli w czwartek na wspólnej konferencji prasowej w Sejmie Krzysztof Filipek z Samoobrony i lider LPR Roman Giertych.

Wcześniej liderzy Samoobrony i LPR zadeklarowali wolę współpracy w ramach porozumienia zaproponowanego w środę przez szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jak podkreślił Filipek, wśród 11 ustaw przedstawionych w środowym liście J.Kaczyńskiego znajdują się takie, które służą jedynie interesom PiS. Według niego, taką ustawą jest np. nowelizacja ordynacji samorządowej, która uniemożliwia przeprowadzenie wyborów w Warszawie już na wiosnę tego roku.

Dlatego - jak podkreślił Filipek - PiS musi się także zgodzić na przedstawione przez pozostałych partnerów projekty ustaw, które mają służyć m.in. "interesom najuboższym".

Warunkiem LPR, jest m.in. poparcie przez PiS projektu ustawy senioralnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane