LPR: niezłe wykonanie budżetu

PAP
opublikowano: 22-08-2007, 18:52

Głównym czynnikiem wpływającym na "niezłe wykonanie budżetu" 2006 r. była dobra sytuacja gospodarcza kraju - powiedział w środę w  Sejmie Bogusław Sobczak. Przedstawiciel klubu LPR nie określił jednoznacznie, czy klub udzieli rządowi absolutorium z wykonania budżetu.

Jego zdaniem, przyczynił się do tego ponad 6-proc. wzrost gospodarczy i niska inflacja na poziomie 1 proc. Poseł LPR przypomniał, że dochody budżetu były o 2,4 mld zł wyższe niż zakładano w ustawie, a wydatki o 1,3 mld zł niższe od limitu ustawowego. Podkreślił również wyższe niż planowano tempo wzrostu eksportu.

Przedstawiając stanowisko klubu LPR, Sobczak przypomniał, że przed uchwaleniem budżetu na 2006 r., Liga złożyła liczne poprawki dotyczące m.in. rolnictwa i redukcji wydatków na administrację, które nie zostały uwzględnione. Dodał, że w 2006 r. na finansowanie oświaty wydano ponad 29 mld zł.

Według posła, w budżecie na 2006 r. wydatki na politykę prorodzinną, emerytury i renty były realizowane "w zbyt małym stopniu".

Poseł LPR powiedział, że jego klub z zadowoleniem przyjął zakończenie kadencji Leszka Balcerowicza na stanowisku prezesa Narodowego Banku polskiego (NBP). LPR oczekuje od NBP, że będzie dbał "o wiarygodność i wartość polskiej waluty, a nie będzie dążył do jej likwidacji i wprowadzenia euro" - podkreślił Sobczak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu