LPR pyta premiera o termin zakończenia prac nad budżetem

Polska Agencja Prasowa SA
21-01-2006, 14:53

Szymon Pawłowski (LPR) zwrócił się do premiera Kazimierza Marcinkiewicza z prośbą o "autorytatywne" stwierdzenie, który, zdaniem premiera, termin zakończenia prac nad projektem budżetu jest właściwy - 30 stycznia czy 19 lutego.

Szymon Pawłowski (LPR) zwrócił się do premiera Kazimierza Marcinkiewicza z prośbą o "autorytatywne" stwierdzenie, który, zdaniem premiera, termin zakończenia prac nad projektem budżetu jest właściwy - 30 stycznia czy 19 lutego.

    Jak zauważył Pawłowski na sobotniej konferencji prasowej w Sejmie, na piśmie z 30 listopada 2005 roku wprowadzającym autopoprawkę do projektu ustawy budżetowej na rok 2006, Marcinkiewicz wyraźnie zaznaczył, że jest to poprawka do budżetu przedłożonego 19 października. Oznaczałoby to - jego zdaniem - że parlament musi przedstawić prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu budżet do 19 lutego.

    W czwartek sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński oświadczył, że czteromiesięczny konstytucyjny termin na zakończenie parlamentarnych prac nad budżetem powinien być liczony od końca września 2005. Oznacza to, że budżet powinien wpłynąć do prezydenta do końca stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / LPR pyta premiera o termin zakończenia prac nad budżetem