LPR zmieniła swojego kandydata do KRRiT

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-01-2006, 14:21

W odpowiedzi na zarzut, że LPR wystawiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji kandydata politycznego, zarząd Ligi zdecydował, że nie będzie nim wskazywany dotąd poseł Daniel Pawłowiec, tylko naukowiec z Krakowa Lech Haydukiewicz - mówią politycy LPR.

W odpowiedzi na zarzut, że LPR wystawiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji kandydata politycznego, zarząd Ligi zdecydował, że nie będzie nim wskazywany dotąd poseł Daniel Pawłowiec, tylko naukowiec z Krakowa Lech Haydukiewicz - mówią politycy LPR.

Jeszcze w poniedziałek jako swojego kandydata Liga wskazywała Pawłowca. We wtorek sam Pawłowiec mówił dziennikarzom, że jego kandydatura - choć merytorycznie dobra - spotkała się z zarzutem, że jest polityczna. "Nie czuję się działaczem partyjnym, ale rozumiejąc te obawy na dzisiejszym zarządzie zaproponowałem, by naszym kandydatem do KRRiT był Lech Haydukiewicz" - powiedział.

Tłumaczył, że zrobił to z troski o wizerunek swojego ugrupowania. "Żeby nie było obaw, że LPR wystawia kandydata politycznego. Haydukiewicz to lepszy kandydat niż ja, bo pozbawiony obaw co do upolitycznienia" - dodał.

Podobnie o zmianie decyzji mówił Roman Giertych. "Spotkaliśmy się z zarzutami, że nasz kandydat to członek partii, klubu, polityk. Przyjęliśmy więc inną propozycję" - powiedział dziennikarzom.

Haydukiewicz - jak można przeczytać na stronie internetowej promującej jego kandydaturę w wyborach do Sejmu - od 1990 roku uczestniczył w reaktywowaniu Młodzieży Wszechpolskiej, a w latach 1991-94 był jej wiceprezesem. Obecnie jest aktywnym działaczem Ligi Polskich Rodzin. Bez powodzenia ubiegał się o mandat poselski w ostatnich wyborach.

Haydukiewicz jest absolwentem Wydziału Geografii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie jest pracownikiem Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Zajmuje się problematyką demograficzną i etniczną ze szczególnym uwzględnieniem Polaków na Kresach. W roku 2004 obronił doktorat z zakresu problemów mniejszości polskiej na Litwie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / LPR zmieniła swojego kandydata do KRRiT