LSI SOFTTWARE W AKCJI INWESTOR

DI
opublikowano: 29-09-2009, 00:00

Pytanie do zarzĄdu

Dlaczego w ostatnim kwartale tak mocno spadł zysk operacyjny (do 50 tys. zł)? O ile wiem, to straty z rozliczeń CIRS nie wchodzą w zysk operacyjny, więc nie można spadku tłumaczyć takimi transakcjami…

Mateusz

W związku z tym, że projektów informatycznych nie da się zamknąć w sztywnych ramach, może dochodzić do fluktuacji wyników. Tak jest w tym wypadku. Ma na to również wpływ specyfika 2009 r., naznaczonego kryzysem, co powoduje dość nieprzewidywalne zachowania kontrahentów. W II kwartale ponieśliśmy dodatkowe koszty dostosowania produktów do potrzeb rynku, co jest niezbędne do utrzymania zadowolenia kontrahentów i wysokiego stopnia innowacyjności. Ponadto, przygotowując się pod przyszłe kontrakty, zaangażowaliśmy dodatkowe środki w celu przygotowania oferty, co miało przełożenie na bieżący poziom zysku. Finalne efekty działań będą widoczne w tym półroczu. Sugerujemy analizę danych narastająco, gdyż jest ona bardziej miarodajna niż pojedyncze dane kwartalne.

Mariusz Łężak, dyrektor finansowy LSI

W Akcji Inwestor padło już 1650 pytań. Zadaj swoje! Wejdź na akcjainwetor.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane