Czytasz dzięki

Lubawa będzie partnerem WAT-u

DI, PAL
opublikowano: 16-07-2010, 09:56

Spółka Lubawa podpisała umowę o  partnerstwie z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie. Kontrakt przewiduje współpracę przy opracowywaniu wyrobów i rozwiązań związanych z technologicznymi inicjatywami Lubawy w dziedzinie osłon balistycznych i systemów ochrony życia.

Współpraca Lubawy z Wojskową Akademią Techniczną będzie polegała na przygotowywaniu modelowych rozwiązań wyrobów balistycznych z materiałów, które produkuje lub wkrótce rozpocznie dostarczać na polski rynek Lubawa.

WAT ma prowadzić badania i opracowywać rozwiązania teoretyczne i praktyczne na podstawie dostarczonych próbek płyt balistycznych, mat oraz nowych rozwiązań technologicznych.

"Badania na penetrację pocisków, odłamków, odporność na wybuchy oraz zalecenia co do optymalnego zastosowania materiałów w konkretnych rozwiązaniach przygotowane przez Wojskową Akademię Techniczną posłużą do przygotowania pełnej palety produktów balistycznych popartych  naukowymi badaniami i odpowiednimi krajowymi i zagranicznymi certyfikatami" - podała Lubawa w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAL

Polecane