Lubawa ma wielomilionowy kontrakt. Kurs wystrzelił

Mateusz Cezary Wojtala, Kamil Zatoński
opublikowano: 04-09-2019, 14:49
aktualizacja: 04-09-2019, 15:20

Miranda, spółka zależna Lubawy, podpisała z Inspektoratem Uzbrojenia umowę opiewającą na blisko 165 mln zł.

Umowa obejmuje dostawę wielozakresowych pokryć maskujących „Berberys” w latach 2019-2022. Realizacja kontraktu odbędzie się w czterech rocznych transzach w wysokości 20,4 mln zł brutto w 2019 r., 49,8 mln zł w 2020 r., 49,9 mln zł w 2021 r. i 44,6 mln zł w 2022 r.  

Notowania Lubawy zareagowały wyraźną zwyżką.

Umowa stanowi kontynuację zamówień z lat poprzednich, jej roczna wartość jest jednak znacząco większa niż w latach ubiegłych. Jak przewiduje spółka, umowa będzie miała znaczący pozytywny wpływ na wyniki skonsolidowane Grupy Lubawa w kolejnych latach. Cała Grupa Lubawa w ubiegłym roku obrotowym zrealizowała przychody na poziomie niespełna 240 mln zł, a największy w Grupie segment Tkaniny, w którym znajduje się produkująca kamuflaż „Berberys” spółka „Miranda” osiągnął 90 mln zł przychodów. - Tak znaczący kontrakt pomoże nam zwiększyć przewidywalność przychodów w segmencie Tkaniny, pokryje również znaczącą cześć kosztów stałych, ponoszonych na utrzymanie mocy produkcyjnych bez względu na realizowaną w danym sprzedaż. Pozwoli nam to poprawić rentowność całej produkcji w tym segmencie wpływając na zyskowność również innych kontraktów. Nie publikujemy prognoz, ale również dzięki podpisanemu dziś kontraktowi, optymistycznie patrzymy w przyszłość segmentu Tkaniny i całej Grupy Lubawa - podsumowuje Macin Kubica, prezes spółki.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mateusz Cezary Wojtala, Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu