Lubelskie: 46 mln na centra B+R

Dorota Zawislińska
opublikowano: 24-01-2017, 22:00

Nie tylko firmy z sektora MSP, ale też duzi gracze z regionu mogą powalczyć o granty na stworzenie zaplecza badawczo-rozwojowego (B+R) w swoim przedsiębiorstwie.

Dotacje w ramach działania 1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego („Infrastruktura badawczo-rozwojowa w przedsiębiorstwach”) są przeznaczone również na rozwój już działających działów B+R. Budżet konkursu wynosi ponad 46 mln zł. Mikro- i małe firmy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 70 proc. kosztów kwalifikowanych projektu, a średnie i duże otrzymają odpowiednio: 60 proc. i 50 proc.

Przedsięwzięcie musi być zgodne z Regionalną Strategią Innowacji Województwa Lubelskiego do 2020 r. i z długofalową strategią rozwoju firmy. Przedsiębiorca musi przedstawić rzetelną analizę, która wykaże popyt na usługi B+R mające powstać dzięki infrastrukturze dofinansowanej z pieniędzy unijnych. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na te projekty, które będą miały szansę na wprowadzenie do działalności gospodarczej.

WAŻNA DATA: 31.01

Od tego dnia firmy będą mogły się starać o granty z działania 1.3. RPO WL. Nabór będzie trwał do 2 marca.

WIĘCEJ INFORMACJI: http://rpo.lubelskie.pl/nabor-452-1_1_regionalna_infrastruktura_badawczo.html

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawislińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu