Lubelskie MPK ma zapłacić 20 tys. zł pobitemu pasażerowi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-01-2006, 16:16

Sąd Rejonowy w Lublinie nakazał tutejszemu Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu wypłacenie 20 tys. zł odszkodowania pasażerowi, który został pobity przez chuliganów w autobusie MPK. Przedsiębiorstwo komunikacyjne jeszcze nie podjęło decyzji, czy wypłaci pieniądze, czy zaskarży orzeczenie.

Sąd Rejonowy w Lublinie nakazał tutejszemu Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu wypłacenie 20 tys. zł odszkodowania pasażerowi, który został pobity przez chuliganów w autobusie MPK. Przedsiębiorstwo komunikacyjne jeszcze nie podjęło decyzji, czy wypłaci pieniądze, czy zaskarży orzeczenie.

"Otrzymaliśmy decyzję sądu, która zapadła na posiedzeniu niejawnym, bez naszego udziału. Musimy się z tym zapoznać i w terminie ustawowym, czyli 14 dni, podejmiemy decyzję" - powiedział w czwartek PAP rzecznik prasowy MPK Stanisław Wojnarowicz.

Młody mężczyzna we wrześniu ubiegłego roku został pobity w autobusie miejskim przez grupę chuliganów. Miał złamany nos i liczne potłuczenia. Pozwał MPK do sądu, ponieważ, według niego, kierowca autobusu nie zareagował, kiedy doszło do pobicia, a dopiero, gdy bandyci wysiedli, wezwał policję i pogotowie.

Sąd we wstępnym postępowaniu przeprowadzanym w każdej sprawie o roszczenia pieniężne, uznał zasadność zarzutów i nakazał MPK wypłacenie poszkodowanemu 20 tys. zł odszkodowania. MPK może w ciągu dwóch tygodni wnieść do sądu sprzeciw. Jeśli to zrobi, a sąd nie odrzuci sprzeciwu, nakaz zapłaty straci moc i przed sądem odbędzie się proces w tej sprawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane