Lublin bogatszy o galerię

  • Emil Górecki
opublikowano: 21-03-2014, 00:00

Na rynku jest coraz mniej miejsca na duże centra handlowe. Atrium otworzyło takie w Lublinie.

Karolina Malinowska i Olivier Janiak, dziewczęta z programu „Top Model” i artyści z „Mam talent” otwierali wczoraj największe centrum handlowe w Lublinie, które wybudowała spółka Atrium Real Estate.

Atrium Felicity ma 75 tys. mkw. powierzchni najmu i 120 sklepów. Rynek handlowy w Polsce się zagęszcza i otwarcia tak dużych centrów handlowych są coraz rzadsze. Lublin ma dziś około 600 tys. mkw. powierzchni w centrach handlowych oraz około 200 tys. mkw. w planach.

Według danych Cushman & Wakefield, wskaźnik pustostanów wynosi tu około 4 proc. Felicity ma jej około 5 proc. — Fakt, że Atrium Felicity zostało otwarte niemal w całości wynajęte, wskazuje, że to bardzo dobrze przygotowana i zlokalizowana inwestycja — mówi Rachel Lavine, prezes Atrium.

W siedmiu europejskich krajach Atrium ma nieruchomości handlowe o łącznej wartości 2,4 mld EUR. Na polskie 22 nieruchomości przypada połowa tej wartości. Spółka w portfelu ma m.in. warszawskie Promenadę i Targówek, Galerię Dominikańską we Wrocławiu i miała chrapkę na poznański Stary Browar.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane