Lublin: Kształcenie na potrzeby lokalnego rynku pracy

DCZ
opublikowano: 11-03-2011, 00:00

Rusza przedsięwzięcie "UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy". W sierpniu 2010 r. prezydent Lublina i rektor uczelni podpisali list intencyjny dotyczący konsultowania programów nauczania, by je dostosować do wymagań rynku pracy.

Projekt zakłada m.in. uruchomienie 16 nowych specjalności na Wydziale Humanistycznym, nowej specjalności na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi i kierunku Studia Wschodnioeuropejskie na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Chodzi o dostosowanie umiejętności absolwentów do potrzeb rynku pracy. Gmina Lublin ma informacje o oczekiwaniach inwestorów na lubelskim rynku i utrzymuje stały kontakt z największymi pracodawcami w mieście, w tym z firmami, które działają na terenie SSE Podstrefa Lublin. Miasto deklaruje pomoc przy organizacji praktyk, staży i warsztatów przygotowujących studentów do wejścia w rynek pracy, a także wsparcie organizacji seminariów i spotkań z potencjalnymi pracodawcami.

Nowe specjalizacje mają przyciągnąć do Lublina studentów i ograniczyć ich odpływ do innych ośrodków akademickich. W przedsięwzięciu biorą udział również: Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce i Aleph Polska. Całkowita wartość projektu to prawie 22 mln zł. Jest współfinansowany z pieniędzy unijnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy