Lubuskie: 30 mln zł na rozwój kompetencji

DZ/PAP
opublikowano: 19-03-2017, 22:00

Przedsiębiorcy z regionu będą mogli powalczyć o granty na szkolenia i usługi doradcze.

Zachodnia Izba Przemysłowo- -Handlowa (ZIPH) w Gorzowie Wielkopolskim oraz Agencja Rozwoju Regionalnego (ARR) w Zielonej Górze dostaną po 14,8 mln zł unijnego wsparcia na projekty realizowane przez lubuskich przedsiębiorców. Pieniądze będą pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego (RPO WL). Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego, podkreśla,że granty zostaną przeznaczone na szkolenia i usługi doradcze dla szefów mikro-, małych i średnich firm oraz ich pracowników. Zgodnie z wytycznymi konkursu w obu subregionach projekty mają objąć 350 przedsiębiorców oraz 1,5 tys. pracowników, w tym głównie powyżej 50. roku życia i z niskimi kwalifikacjami. — Przedstawiciele biznesu wybiorą usługi samodzielnie i adekwatne do ich potrzeb z katalogu Bazy Usług Rozwojowych. Unijne wsparcie otrzymają na to w formie bonów szkoleniowych — wyjaśnia Elżbieta Polak.

Jej zdaniem, ZIPH oraz ARR będą oferowały dotacje przez 36 miesięcy. — Granty przyczynią się do podniesienia kwalifikacji i kompetencji pracowników, co natomiast przełoży się na rozwój oraz zwiększenie konkurencyjności firm sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw — ocenia Elżbieta Polak. Udziałowcami ARR, która będzie udzielała wsparcia, są m.in. samorząd woj. lubuskiego, banki, instytucje oraz firmy. ZIPH obecnie zrzesza ponad 300 podmiotów. Jest największą organizacją samorządu gospodarczego na terenie województwa lubuskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DZ/PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu