Czytasz dzięki

Lubuskie: 40 mln zł na B+R

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 14-09-2017, 22:00

Przedsiębiorstwa z regionu i ich partnerstwa mogą starać się o granty na projekty badawczo-rozwojowe.

Dotacje oferuje działanie 1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego („Badania i innowacje”).

Do podziału między wnioskodawców jest 40 mln zł. Premiowane będą projekty, które wpisują się w obszar inteligentnych specjalizacji dla województwa lubuskiego. W tym zestawieniu są: biogospodarka, zdrowie, jakość życia, przemysł tradycyjny i innowacyjny, a także branże IT, metalowa, drzewna oraz energetyczna. Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć dotacje na badania, których celem jest powstanie innowacyjnego produktu lub ulepszenie procesu produkcyjnego w firmie. Granty sfinansują również inwestycje w infrastrukturę badawczą.

Największe szanse na dofinansowanie mają przedsięwzięcia, w wyniku których powstaną ekoinnowacje, wzrośnie liczba etatów badawczychw firmie lub zwiększą się nakłady na badania. Warto podkreślić, że minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 100 tys. zł, zaś maksymalna – 10 mln zł. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień.

WAŻNA DATA

29.09

Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.1 RPO WL.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.rpo.lubuskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane