Czytasz dzięki

Luckin Coffee wypadnie z notowań na Nasdaq

opublikowano: 26-06-2020, 18:47

Od przyszłego tygodnia akcje chińskiego konkurenta amerykańskiego Starbucksa, koncernu Luckin Coffee zostaną zawieszone w obrocie na rynku Nasdaq. To reakcja operatora parkietu technologicznego na wycofanie przez spółkę wniosku o przesłuchanie, donosi Reuters.

Firma z Xiamen już dwukrotnie w ciągu minionych dwóch miesięcy dostawała zawiadomienia o zagrożeniu usunięciem akcji z obrotu. W piątkowym handlu akcje tracą około 35 proc. 

Jeden z lokali sieci Luckin Coffee
Zobacz więcej

Jeden z lokali sieci Luckin Coffee fot. Bloomberg

Od momentu kiedy chińska spółka poinformowała o wewnętrznym dochodzeniu prowadzonym wobec dyrektora operacyjnego  w kontekście fałszowania wyników finansowych. Podejrzewany jest o zawyżenie danych o sprzedaży w 2019 r. o nawet 2,2 mld juanów.

W uzasadnieniu decyzji Nasdaq stwierdził, że istnieją obawy związane z sfabrykowanymi transakcjami, brakiem ujawnienia przez firmę istotnych informacji i złożeniem raportu rocznego.

Luckin Coffee zadebiutował na giełdzie 16 maja 2019 r.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane