Luckin Coffee pozyskała zaufanie brokerów

opublikowano: 12-06-2019, 09:55

Luckin Coffee, druga co do wielkości na świecie, chińska sieć kawiarni ma przed sobą – zdaniem analityków –dobre perspektywy. Właśnie otrzymała dwie nowe wyższe rekomendacje od Keybanc i Needham.

Uważamy, że firma ma kilka strategicznych korzyści, które powinny wspierać jej przejście na rentowny biznes - napisał Keybanc w swojej rekomendacji. Jest pozytywnie nastawiony do obecności Luckina w Chinach, ograniczonej konkurencji bezpośredniej i modelu niskiego budżetu. Wycenia akcje spółki na 22 USD.

Jeden z lokali sieci Luckin Coffee
Zobacz więcej

Jeden z lokali sieci Luckin Coffee fot. Bloomberg

Z kolei Vincent Yu z Needham podkreśla, że „Luckin wymaga, aby klienci zamawiali jedzenie w swojej aplikacji, uzyskując w ten sposób dane dotyczące zaangażowania użytkowników, aby lepiej dostosować marketing, ofertę produktów i wybór lokalizacji sklepu. Zapewnia maksymalną wygodę swoim klientom”. 

Needham spodziewa się, że wynik netto Luckin osiągnie próg rentowności w trzecim kwartale, podczas gdy może upłynąć kolejny rok, zanim firma osiągnie dodatni cash-flow. Cenę docelową określił na 27 USD. 

Większym sceptykiem w ocenie przyszłości spółki jest bank Morgan Stanley. W opinii amerykańskiego broker, Luckin może zwiększyć nawet 30-krotnie w latach 2018-2021, ponieważ sieć otwiera więcej lokalów i zdobywa nowych klientów.

Kawa jest jednym z najmniej penetrowanych i najszybciej rozwijających się rynków w Chinach – twierdzi Lillian Lou z Morgan Stanley. Dodała, że instytucja oczekuje, że udział w rynku Luckin wzrośnie z 1 do 23 proc. do 2021 r. Jednak to, czy jest to możliwe, zależy w dużym stopniu od zaradności kierownictwa, a nasilająca się konkurencja lub zmiany w gustach konsumentów mogą również zwiększyć zmienność zysków”. Morgan Stanley wycenia akcje w przedziale 12-to miesięcznym na 21 USD.

Od debiutu giełdowego, który miał miejsce 16 maja cena akcji Luckin wzrosła o 8,5 proc. poprzedzona spadkiem poniżej ceny z IPO na poziomie 17 USD. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy