Lufthansa ma większy zysk

Dorota Gąsowska
02-11-2006, 00:00

Po trzech kwartałach zysk operacyjny Lufthansy wynosi 691 mln EUR. Grupa szacuje, że 2006 r. zamknie zyskiem 750 mln EUR.

Od stycznia do września Lufthansa odnotowała 15 mld EUR przychodu — co oznacza 13-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Dzięki specjalnemu programowi oszczędnościowemu do końca 2006 r. przychody mają się zwiększyć o kolejne 1,2 mld EUR. Wynik netto przewoźnik osiągnął na poziomie 414 mln EUR — w poprzednim roku było to 416 mln EUR. Jego nakłady inwestycyjne wzrosły o 25,4 proc., do poziomu 1,3 mld EUR.

Firma osiągnęła dobre wyniki we wszystkich sześciu segmentach działalności.

— Konsekwentna realizacja strategii zaczyna procentować. Dobre wyniki zostały osiągnięte w segmencie przewozów pasażerskich, który odnosi sukcesy na konkurencyjnym rynku transportu lotniczego. Stale rozszerzamy działalność na dynamicznie rozwijającym się rynku Azji. Zamierzamy dalej tam inwestować, m.in. przez rozszerzenie siatki połączeń — twierdzi Wolfgang Mayrhuber, prezes i dyrektor generalny Lufthansy.

W tym roku firma zatrudniła 2,5 tys. nowych pracowników oraz zamówiła 35 nowych samolotów. Przez dziewięć miesięcy z przewoźnikiem poleciało ponad 40 mln pasażerów. Lufthansa Cargo zwiększyła ilość przewiezionych towarów do 1,3 mln ton. Dochody z ruchu uzyskane w tym okresie wzrosły o 13,2 proc., do 11,6 mld EUR. Pozostałe przychody operacyjne spadły o 16,7 proc., do poziomu 887 mln EUR.

Po trzech kwartałach koszty operacyjne wyniosły 15,2 mld EUR. Znaczną ich część stanowiły koszty paliwa, które wyniosły 2,6 mld. Było to o 719 mln EUR więcej w niż roku ubiegłym (wzrost o ponad 39 proc.) Systemy zabezpieczające przed wzrostem cen paliw przyniosły 144 mln EUR oszczędności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Gąsowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Lufthansa ma większy zysk