Lufthansa: Rosja naciska na przeniesienie bazy z Kazachstanu na Syberię

opublikowano: 02-11-2007, 12:24

Lufthansa poinformowała, że rosyjski rząd wywiera na nią naciski w sprawie przeniesienia bazy przeładunkowej i paliwowej. Obecnie znajduje się ona w Kazachstanie. Rosyjski rząd chce, aby niemiecki przewoźnik przeniósł ją na Syberię.

Rzecznik Lufthansy podkreślił, że nie wchodzi to jednak w grę, gdyż warunki techniczne zaproponowanych lotnisk nie spełniają międzynarodowych standardów. W środę Rosja poinformowała o utrzymaniu zakazu korzystania z jej przestrzeni powietrznej przez Lufthansę Cargo. Spółka poinformowała, że spowodowało to wydłużenie czasu lotu o ok. trzy godziny na trasach w regionie. W efekcie tygodniowe zużycie nafty lotniczej przez samoloty spółki wzrosło o 600 tys. litrów. Według The Financial Times, oznacza to dla niemieckiego przewoźnika wzrost kosztów o ok. 400 tys. USD tygodniowo.
MD, Thomson Financial

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lufthansa: Rosja naciska na przeniesienie bazy z Kazachstanu na Syberię