Lufthansa rozważa uziemienie większej liczby samolotów

ARŻ, Reuters
opublikowano: 04-03-2021, 10:01

Grupa Lufthansa może na stałe uziemić więcej samolotów, aby ograniczyć straty. Okroiła też zaplanowaną na 2021 rok siatkę lotów, pisze Reuters.

Lufthansa
Lufthansa
Fot. Dominic Wunderlich/Pixabay

Grupa, w skład której wchodzą także marki Austrian Airlines, Swiss i Eurowings, ograniczyła swoje plany dotyczące przepustowości na 2021 roku, ponieważ zakłócenia związane z pandemią wciąż się przeciągają. Stwierdziła jednak, że ​​nadal ma nadzieję na ożywienie w lecie.

Luthansa rozważa uziemienie na stałe wszystkich maszyn, które mają więcej niż 25 lat. Do 2023 roku chce ograniczyć całkowitą flotę do 650 samolotów.

Przewoźnik odnotował w czwartym kwartale stratę netto w wysokości 1,141 mld euro. Przychody spadły o 71 proc. do 2,59 mld euro. Całoroczna strata sięgnęła 6,73 mld euro.

Linia lotnicza, która w czerwcu zeszłego roku otrzymała wsparcie w wysokości 9 mld euro, podała, że ​​w tym roku będzie obsługiwać 40-50 proc. zdolności przewozowej sprzed kryzysu. Wcześniejsza prognoza zakładała, że będzie to 40-60 proc.

Według zapewnień dyrektora generalnego Carstena Spohra, grupa jest gotowa przywrócić 70 proc. swojego rozkładu lotów w przypadku wzmożonego zainteresowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane