Lufthansa skorzysta z brytyjskiego planu odmrożenia gospodarki

  • Paweł Makosz
opublikowano: 05-03-2021, 15:51

Niemiecki przewoźnik chce skorzystać z brytyjskiego planu odblokowania podróży międzynarodowych. Spółka zależna Lufthansy, Eurowings, planuje wprowadzić ofertę lotów z Wielkiej Brytanii na Majorkę.

Decyzja o rozszerzeniu siatki lotów przez niemiecką tanią linię lotniczą jest reakcją na gwałtownie rosnące zainteresowanie podróżami na Majorkę.

Eurowings poinformował, że liczba rezerwacji lotów turystycznych z Wielkiej Brytanii w kierunku południa Europy wzrosła o 600 proc. w ciągu ostatniego tygodnia.

Eurowings
Eurowings
Adrian Pingstone/ Wikipedia Commons/ Domena publiczna

Chociaż Wielka Brytania ma najwyższą na kontynencie liczbę zgonów spowodowanych przez COVID-19, która przekroczyła już 124 tys., prawdopodobnym jest, że ten kraj zniesie ograniczenia wcześniej od Niemiec .

Plan wyjścia z lockdownu przedstawiony w zeszłym tygodniu przez premiera Borisa Johnsona zakłada, że restrykcje związane z podróżami międzynarodowymi mogą zostać zniesione po 17 maja.

Według informacji podanych przez Bloomberga, Wielka Brytania zaszczepiła już 33 na 100 osób, w porównaniu z zaledwie 8 szczepieniami na 100 mieszkańców Niemiec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane