Lufthansa z małymi utrudnieniami przywraca loty na lotnisko Chopina

PAP
09-09-2015, 16:11

W czwartek odwołany jest tylko jeden poranny odlot Lufthansy z Warszawy do Frankfurtu nad Menem - poinformował PAP rzecznik lotniska Chopina w Warszawie Przemysław Przybylski. Utrudnienia wynikają ze strajku pilotów niemieckiego przewoźnika.

Rzecznik lotniska Chopina wyjaśnił, że czwartkowy poranny lot z Warszawy do Frankfurtu nie odbędzie się, ponieważ w środę wieczorem nie przylatuje samolot Lufthansy z Frankfurtu. Pozostałe czwartkowe loty niemieckiego przewoźnika mają odbywać się normalnie.

W związku ze strajkiem w środę Lufthansa odwołała wszystkie loty z Frankfurtu do Warszawy i z Warszawy do Frankfurtu. Odwołano też dwa z trzech lotów z Monachium i z powrotem w tym dniu.

W środę jeden z niemieckich sądów nakazał zakończenie trwającego od wtorku strajku pilotów. Na wniosek kierownictwa linii, sąd pracy Hesji we Frankfurcie nad Menem uznał w środę strajk za nielegalny. Odwołano ok. 1000 lotów Lufthansy na trasach krótkich i średnich, a w przewidzianym terminie nie odleci 140 tys. pasażerów. Przewoźnik zapowiedział we wtorek, że pomimo 24-godzinnej akcji protestacyjnej w środę zrealizowanych zostanie ponad 500 połączeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Lufthansa z małymi utrudnieniami przywraca loty na lotnisko Chopina