Lug chce być wart 12 mln EUR

GRA
opublikowano: 16-02-2011, 00:00

Producent opraw

Producent opraw

oświetleniowych pracuje

nad wzrostem kapitalizacji,

by mieć prawo do przenosin

na GPW.

Pod koniec drugiego kwartału akcje Luga, notowanego dziś na NewConnect, powinny się już pojawić na głównym giełdowym parkiecie. Jeśli kapitalizacja spółki nieco wzrośnie. Jednym z warunków zmiany rynku notowań jest bowiem osiągnięcie przez spółkę wartości 12 mln EUR (w przeliczeniu 47 mln zł, teraz kapitalizacja Luga sięga około 43 mln zł).

— Pracujemy na wzrost wartości akcji, a jednocześnie procedujemy zgodnie z harmonogramem. Do końca marca złożymy w KNF prospekt emisyjny — zapowiada Ryszard Wtorkowski, prezes Luga.

Dlatego Lug śpieszył się z ogłoszeniem wyników z 2010 r. Miał się też czym pochwalić. Jego zeszłoroczne przychody wzrosły z 59,5 mln zł do 81,2 mln zł. Zysk netto sięgnął 1,56 mln zł, wobec 2,3 mln zł straty rok wcześniej.

— 2009 r. był wyjątkowo zły ze względu na kryzys i negatywny wynik na stosowanych przez nas zabezpieczeniach kursowych — wyjaśnia Ryszard Wtorkowski.

Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej od 2010 r. Spółka zakłada poprawę zarówno przychodów, jak i zysku netto.

— Skoncentrujemy się przed wszystkim na poprawie zysku, a w mniejszym stopniu — na zwiększaniu sprzedaży. Dlatego dynamika przychodów na pewno będzie niższa od zeszłorocznej. Jeśli chodzi o rentowność, to w długiej perspektywie dążymy do tego, żeby przekroczyła 5 proc. — twierdzi Ryszard Wtorkowski.

Plan na 2011 r. zakłada m.in. zainwestowanie 4,3 mln zł w rozwój linii produktowych, np. źródła LED i systemy sterowania DMX. W planach jest też rozwój eksportu, który dziś stanowi 45 proc. sprzedaży.

— Chcemy zwiększyć ten udział do ponad połowy przychodów, umacniając pozycję na rynkach, na których już jesteśmy obecni, czyli w Niemczech, Francji i na Bliskim Wschodzie — zapowiada Ryszard Wtorkowski.

Po zeszłorocznej emisji akcji Lug nie potrzebuje teraz znaczącego zastrzyku gotówki. Większe projekty, uwzględniające zakup nowych technologii, rysują się w znacznie odleglejszej przyszłości. Dlatego zmianie rynku notowań nie będzie towarzyszyła emisja akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy