LUG idzie na główny parkiet

ANP
opublikowano: 24-11-2010, 00:00

W połowie 2011 r. spółka może przejść na główny rynek. Myśli o rozbudowie mocy produkcyjnych.

W połowie 2011 r. spółka może przejść na główny rynek. Myśli o rozbudowie mocy produkcyjnych.

Notowany na NewConnect producent opraw oświetleniowych zaczyna prace nad prospektem emisyjnym. Przejściu spółki na główny parkiet nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

— Do końca marca chcemy złożyć prospekt. Na tym etapie nie planujemy emisji. Najpierw chcemy pochwalić się dobrymi wynikami z tego roku i utrzymać tendencję wzrostu w kolejnym — mówi Ryszard Wtorkowski, prezes spółki.

Po trzech kwartałach 2010 r. LUG miał 639 tys. zł zysku netto (rok wcześniej miał 2,6 straty netto) i 55,6 mln zł przychodów (wobec 44 mln zł). Prezes zapewnia, że czwarty kwartał roku jest zazwyczaj najkorzystniejszy dla spółki ze względu na kończące się inwestycje.

— Otoczenie rynkowe w branży jest korzystne, bo wciąż powstają centra handlowe, a sieci dyskontowe rozwijają się. Realizujemy oświetlenie wielu obiektów sportowych — dodaje prezes.

W prospekcie spółka poda prognozy finansowe na 2011 r.

— Pod względem dynamiki wzrost przychodów w przyszłym roku będzie porównywalny do 2010 r. Jeśli uda się zrealizować cele, to w połowie 2011 r. pomyślimy o rozbudowie mocy produkcyjnych w zakładzie w Zielonej Górze. Nie wykluczamy, że być może wówczas będzie dobry moment, by przeprowadzić emisję akcji — mówi Ryszard Wtorkowski.

W najbliższej przyszłości spółka skoncentruje się jednak na umacnianiu pozycji w eksporcie, głównie do Rosji, Niemiec i na Bliski Wschód. Sprzedaż zagraniczna LUG po trzech kwartałach 2010 r. stanowiła 11 proc. przychodów. Najwięcej, bo 25 proc., przyniosła Rosja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane