Łukaszenka: to ja jestem rzecznikiem praw przedsiębiorców

PAP
opublikowano: 22-12-2017, 13:51
aktualizacja: 22-12-2017, 13:51

Alaksandr Łukaszenka spotkał się w piątek z przedstawicielami kręgów biznesowych, z którymi rozmawiał o podpisanym niedawno dekrecie wprowadzającym ułatwienia dla przedsiębiorców. „Rzecznik praw przedsiębiorców jest – to prezydent”- oświadczył Łukaszenka.

Na spotkaniu Łukaszenka stwierdził między innymi, że „mały i średni biznes to bardzo ważny element rozwoju gospodarki”, a po wprowadzeniu zmian do przepisów „nie ma już żadnych przeszkód dla przedsiębiorczości”. Wypowiedź prezydenta przytoczyło jego biuro prasowe.

„Kluczowy jest dekret, w którym jest mowa o tym, by dać ludziom możliwość rozwijać biznes, a nie myśleć o biurokracji i formalnościach” – oświadczył Łukaszenka.

Dekret „O rozwoju przedsiębiorczości”, podpisany przez Łukaszenkę 23 listopada ma poprawić klimat biznesowy na Białorusi - zakłada zmniejszenie ingerencji państwa w działalność przedsiębiorstw i zniesienie barier administracyjnych, mniej kontroli i uproszczenia w rejestracji działalności.

Łukaszenka poinformował zebranych również o tym, że podpisał dekret „O rozwoju gospodarki cyfrowej”, którego celem jest „stworzenie warunków, by na Białoruś wkraczały światowe firmy IT”.

„Drugi cel to inwestycje w przyszłość – to kadry i edukacja. Trzeci cel to wprowadzenie najnowszych instrumentów i technologii finansowych” – oznajmił prezydent, cytowany przez służbę prasową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane