Łukoil szuka możliwości przerobu ropy w Chinach

Interfax.pl
opublikowano: 16-11-2007, 12:06

Rosyjski Łukoil analizuje możliwości prowadzenia działalności przerobu ropy naftowej w Chinach - powiedział szef departamentu analiz inwestycyjnych i relacji inwestorskich Łukoila Andriej Hajdamaka.

"Szukamy możliwości w Chinach" - Hajdamaka powiedział na konferencji w Moskwie dodając, że spółka chce wejść w sektor przerobu ropy.

Hajdamaka powiedział, że ceny rafinerii w Europie są obecnie bardzo wysokie. W dodatku czynniki polityczne jeszcze bardziej "utrudniają nam znalezienie korzyści ekonomicznych [zakupu rafinerii], ale jeszcze nie porzuciliśmy tego pomysłu"- dodał.

Łukoil uczestniczył w rozmowach o zakupie litewskiej rafinerii Możejki oraz Rafinerii Gdańskiej [obecnie wchodzącej w skład Grupy Lotos], ale "rozmowy nie przyniosły efektu z powodów politycznych" - powiedział Hajdamaka.

Interfax.pl

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Interfax.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Łukoil szuka możliwości przerobu ropy w Chinach