Czytasz dzięki

Luksusowa kwarantanna na wyspie Phuket

  • DI
opublikowano: 06-10-2020, 22:00

Prywatne baseny, luksusowe potrawy i dwa razy dziennie pomiar temperatury ciała — taka kwarantanna czeka bogatych zagranicznych turystów, którzy przyjadą do Tajlandii po otwarciu granic.

Będą cieszyć się wygodami, przestrzegając jednego z najsurowszych rygorów przeciwepidemicznych na świecie. Z powodu pandemii Tajlandia była zamknięta dla turystów przez blisko sześć miesięcy, teraz władze podjęły decyzję o ponownym otwarciu granic dla ich niewielkiej liczby. Pierwszych 300 gości z Chin i Skandynawii ma wkrótce przybyć na wyspę Phuket.

Przed wyjściem na plażę muszą przejść obowiązkową kwarantannę i dwa testy pod kątem koronawirusa. W jednym z ośrodków przystosowano w tym celu 16 willi. Powierzchnie wyściełane zastąpiono gładkimi, by ułatwić dezynfekcję, zainstalowano kamery, a pracownicy przeszli w szpitalu szkolenie, jak rozpoznać objawy infekcji. Do kwarantanny władze zatwierdziły też dziewięć luksusowych hoteli. Ceny nie są niskie — pobyt w ośrodku Senses może kosztować 5,3 tys. USD za osobę.

Goście będą mogli cieszyć się widokiem okolicznych gór i prywatnymi basenami typu infinity. W razie próby opuszczenia willi policja zjawi się w ciągu 15 minut, a osoba zakażona trafi do szpitala w ciągu godziny. Jeśli model na Phuket się sprawdzi, rząd rozszerzy go na pozostałą część kraju. Po kwarantannie będzie można swobodnie podróżować po Tajlandii przez dziewięć miesięcy na podstawie specjalnej wizy dla ożywienia sparaliżowanej turystyki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane