Lunch z Buffettem kosztował w tym roku 620,1 tys. USD

(Marek Druś)
opublikowano: 30-06-2006, 15:02

Wspólny lunch z Warrenem Buffettem zlicytowano w tym roku na eBay za rekordową kwotę 620,1 tys. USD. W ubiegłym roku zwycięzca zapłacił za spotkanie z drugim najbogatszym człowiekiem na świecie 351,1 tys. USD.

Wspólny lunch z Warrenem Buffettem zlicytowano w tym roku na eBay za rekordową kwotę 620,1 tys. USD. W ubiegłym roku zwycięzca zapłacił za spotkanie z drugim najbogatszym człowiekiem na świecie 351,1 tys. USD.

Zwycięzcą trwającej tydzień i zakończonej o północy w czwartek licytacji został Yongping Duan, 45-letni inwestor z Palo Alto w Kalifornii. Zapowiedział, że w czasie lunchu spyta legendarnego inwestora, co robić, jeśli ma się pieniądze, ale nie ma dobrych możliwości inwestowania.

75-letni Buffett, szef funduszu Berkshire Hathaway, od sześciu lat uczestniczy w akcji charytatywnej organizowanej przez Glide Foundation. Zdobyte przez nią środki są wykorzystywane do pomocy najuboższym. Zwycięzcy licytacji mogą przyprowadzić z sobą na lunch siedem osób towarzyszących.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lunch z Buffettem kosztował w tym roku 620,1 tys. USD