Lurpak dużo traci na wahaniach kursowych

Radosław Opas
opublikowano: 22-04-2018, 22:00

Duński producent masła prognozuje, że straty, jakie poniesie w najbliższych trzech latach, sięgną niemal 400 mln EUR.

Jeden z największych producentów produktów mlecznych w Europie główną przyczynę upatruje w wahaniach kursów walut związanych z ogłoszeniem opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, do której eksportuje aż 75 proc. swoich produktów, mając największy udział na tamtym rynku mlecznym. Tylko w 2017 r. stracił już aż 150 mln EUR z powodu słabnącego kursu funta. Pader Tuborgt, prezes Lurpaka, uważa, że stabilny rozwój zapewni firmie program oszczędnościowy.

— Oszczędności, które poczynimy, przyniosą korzyści zarówno naszym partnerom, czyli producentom rolnym, jak też całemu koncernowi, który będzie w stanie zwiększyć możliwości inwestycyjne — powiedział szef Lurpaka.

Koszty finansowe to nie wszystko. Lurpak zapowiada redukcje w zatrudnieniu — obecnie liczba pracowników wynosi ponad 19 tys. Program oszczędnościowy zakłada też ograniczenie biurokracji oraz zmiany w standardach pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Opas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu