Łyżwiński: Samoobrona za samorozwiązaniem Sejmu, ale po komisji śledczej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-03-2006, 15:51

Wiceprzewodniczący Samoobrony, poseł Stanisław Łyżwiński powiedział, że jego partia opowiada się za samorozwiązaniem Sejmu, ale dopiero po zakończeniu prac przez sejmową komisję śledczą do zbadania działań NBP i prywatyzacji sektora bankowego.

Wiceprzewodniczący Samoobrony, poseł Stanisław Łyżwiński powiedział, że jego partia opowiada się za samorozwiązaniem Sejmu, ale dopiero po zakończeniu prac przez sejmową komisję śledczą do zbadania działań NBP i prywatyzacji sektora bankowego.   

"Jesteśmy za tym, żeby najpierw powstała komisja śledcza i wyjaśniła zjawiska związane z finansami państwa i bankami, a później nastąpiło rozwiązanie Sejmu i wybory. Taka opcja jest do przyjęcia. Bo można się obawiać, że w przyszłym Sejmie będzie inna konfiguracja i komisja sejmowa znowu nie powstanie, bo nie będzie woli politycznej" - powiedział w sobotę na konferencji prasowej w Łodzi Łyżwiński.

Jego dodał, od wyborów minęło kilka miesięcy i społeczeństwo nie oczekuje już haseł, a realizacji programu. "W Sejmie znajdują się projekty ustaw, można pracować. Tylko powstaje pytanie, czy jest taka wola? Czy może chodzi tylko o to, żebyśmy zamiast chleba serwowali ludziom igrzyska. Jeżeli o to chodzi, to my się pod tym nie podpisujemy" - dodał.

Lider łódzkiej Samoobrony zapowiedział także, że jego ugrupowanie zajmie się sprawą braku unijnych dopłat dla rolników, których gospodarstwa znajdują się na terenach miejskich. Według działaczy Samoobrony, w Łodzi jest ok. 900 gospodarstw, które po reformie administracyjnej zostały włączone do dzielnic Bałuty i Widzew. "Te gospodarstwa rolne nie dostają dopłat z UE" - wyjaśnił Łyżwiński.

Zapowiedział także, że jeszcze w marcu Samoobrona przedstawi swojego kandydata w wyborach na prezydenta Łodzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Łyżwiński: Samoobrona za samorozwiązaniem Sejmu, ale po komisji śledczej