M.Pol zostaje i rozważa emisję obligacji drogowych

Przemek Barankiewicz
26-03-2003, 20:59

Sejm odrzucił oba wnioski o wotum nieufności wobec Marka Pola, ministra infrastruktury. Opozycji do odwołania wicepremiera zabrakło nieoczekiwanie aż dwudziestu głosów. Wniosek PiS i PO zyskał poparcie 209 posłów. Za analogicznym wnioskiem Samoobrony i LPR głosowało 211 posłów. Podczas sejmowej debaty Marek Pol nie wykluczył emisji obligacji drogowych.

Do odwołania wicepremiera konieczne było 231 głosów.

Wcześniej Marek Pol zapowiedział, że w ciągu kilku dni przedstawi projekt finansowania budowy dróg i autostrad – relacjonuje agencja PAP. Przygotowywany program finansowania budowy dróg i autostrad zakłada równoczesne gromadzenie z różnych źródeł środków na jego realizację. Ma on być oparty na Krajowym Funduszu Autostradowym.

- Resort z pewnością sięgnie do propozycji, aby fundusz zasilały w sposób ciągły kilkugroszowe wpłaty wnoszone przez importerów i producentów paliw płynnych i gazowych – zapowiedział minister.

Jednocześnie zastrzegł, że rozwiązania, które resort zamierza przygotować, będą prowadzone w taki sposób, żeby nie wpłynęły na podwyżkę cen paliw, a co najmniej, by była ona jak najmniejsza.

Marek Pol ocenił jednocześnie, że Polska jest w stanie budować 250-300 km autostrad rocznie.

Poprzednie propozycje wicepremiera, opierające budowę autostrad o wprowadzenie winiet, przyczynił się do rozpadu koalicji PSL-SLD. Ludowcy głosowali przeciw planom lidera Unii Pracy.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / M.Pol zostaje i rozważa emisję obligacji drogowych