Mabion na nowym etapie

MAR
opublikowano: 14-09-2010, 00:00

Czas na produkcję leków — ta informacja powinna cieszyć inwestorów, którzy uwierzyli w Mabion.

Czas na produkcję leków — ta informacja powinna cieszyć inwestorów, którzy uwierzyli w Mabion.

Władze biotechnologicznej spółki podpisały umowę ze szwajcarskim kontrahentem.

— Parafowana wczoraj umowa jest ważna ze względu na realizację harmonogramu prac nad naszymi preparatami. Zamykamy etap laboratoryjny i rozpoczynamy produkcję na większą skalę — podkreśla Maciej Wieczorek, prezes Mabionu.

Zapewnia, że w połowie 2011 r. produkcja będzie szła już pełną parą, a w 2013 spółka złoży wniosek rejestracyjny do Europejskiej Agencji Oceny Leków (EMEA) jej pierwszego produktu, stosowanego w terapii chłonniaków, białaczek i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Maciej Wieczorek nie chciał ujawnić nazwy firmy, z którą podpisał kontrakt. Jego kwota też nie została ujawniona. Wiadomo, że umowa jest warta od kilkuset tysięcy do kilku milionów franków szwajcarskich.

— Część rozwiązań produkcyjnych będzie pochodzić z naszych laboratoriów. W drugiej połowie 2011 r. chcemy rozpocząć fazę prób klinicznych, które wymagać będą dodatkowego finansowania — wylicza Maciej Wieczorek.

Władze Mabionu zapowiadają, że na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2012 r. spółka zaplanowała kolejną emisję akcji i przejście na rynek główny GPW. Wówczas z rynku będzie chciała uzyskać 50-80 mln zł.

— Światowy rynek dwóch pierwszych przeciwciał monoklonalnych, nad którymi pracujemy, to prawie 10 mld USD rocznie, a Europa stanowi blisko jedną trzecią tego rynku — mówi Maciej Wieczorek.

Jak szacuje prezes, zdobycie nawet 5 proc. światowego rynku zagwarantuje Mabionowi przychody na poziomie kilkuset milionów dolarów w perspektywie trzech lat po rejestracji leków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy