Macenowicz: Kaczmarek proponował, żebym był prezesem PKN

Polska Agencja Prasowa SA
29-04-2005, 12:40

Zeznający przed sejmową komisja śledczą ds. PKN Orlen wiceprezes płockiej spółki Andrzej Macenowicz powiedział, że ówczesny minister skarbu Wiesław Kaczmarek mówił mu w grudniu 2001 r., że jest wskazanym przez Skarb Państwa kandydatem na prezesa Orlenu.

Zeznający przed sejmową komisja śledczą ds. PKN Orlen wiceprezes płockiej spółki Andrzej Macenowicz powiedział, że ówczesny minister skarbu Wiesław Kaczmarek mówił mu w grudniu 2001 r., że jest wskazanym przez Skarb Państwa kandydatem na prezesa Orlenu.

Obecny wiceprezes PKN Orlen powiedział, że po zmianie zarządu 8 lutego 2002 r., gdy Zbigniew Wróbel został prezesem, a on wszedł do zarządu, "spontanicznie" zdecydowali spotkać się tego dnia wieczorem z premierem Leszkiem Millerem i poinformować go o wynikach Rady Nadzorczej koncernu. "Nie było tam mowy o konkretach czy jakiejś pogłębionej refleksji, to była rozmowa kurtuazyjno-towarzyska. Nawet nie wiem, czy dopiliśmy herbatę" - powiedział Macenowicz.

Odpowiadając na pytania Konstantego Miodowicza (PO), Macenowicz powiedział, że Andrzeja Anklewicza na funkcję dyrektora bezpieczeństwa w koncernie promował prezes Wróbel i jemu bezpośrednio Anklewicz jako dyrektor podlegał.

Powiedział, że nie spotykał się z zainteresowaniem Wojskowych Służb Informacyjnych sprawami PKN Orlen. Przyznał, że  raz przyszedł do niego mężczyzna podający się za funkcjonariusza WSI i prosił o ocenę działań członka Rady Nadzorczej PKN Orlen Krzysztofa Kluzka. Macenowicz nie ma jednak pewności, czy był to w ogóle oficer jakichkolwiek służb.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Macenowicz: Kaczmarek proponował, żebym był prezesem PKN