Maciej Rudnicki kandydatem do Rady Polityki Pieniężnej

  • PAP
opublikowano: 01-03-2022, 17:08

Maciej Rudnicki został zgłoszony przez grupę posłów Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości na kandydata do RPP – wynika z wniosku opublikowanego we wtorek na stronach Sejmu.

We wtorek na stronach Sejmu został opublikowany wniosek grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy zgłosili Macieja Rudnickiego na kandydata do Rady Polityki Pieniężnej.

„Zarówno wykształcenie, wyróżniająca wiedz z zakresu finansów oraz bogate doświadczenie zawodowe utwierdza w przekonaniu, że Pan Maciej Rudnicki jest dobrym kandydatem na członka Rady Polityki Pieniężnej” – podano we wniosku podpisanym przez posłów Klubu Parlamentarnego PiS.

Według dołączonego do wniosku biogramu Maciej Rudnicki jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z bankowości Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Maciej Rudnicki w latach 1997-2019 był pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, gdzie obronił rozprawę doktorska z zakresu prawa finansowego oraz uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w specjalności prawo finansowe. Od roku 2019 Rudnicki jest profesorem Akademii Polonijnej w Częstochowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane