Maciejewicz w Infovide

KL
opublikowano: 01-06-2010, 00:00

Ekspert od wdrażania strategii od dziś kieruje informatyczną grupą. Planuje mocne wejście w nowe branże.

Ekspert od wdrażania strategii od dziś kieruje informatyczną grupą. Planuje mocne wejście w nowe branże.

Nowy szef informatyczno-doradczej spółki ma ogromne doświadczenie w konsultingu. Na początku lat 90. tworzył polski oddział Deloitte Touche, po kilku latach organizował w Polsce firmę doradztwa strategicznego AT Kearney. W latach 2004-07 był wiceprezesem PKN Orlen ds. zarządzania kosztami. Teraz chce pomóc Infovide-Matrix (IVMX) wypłynąć na szersze wody.

— Moja obecność w IVMX nie oznacza, że w spółce trzeba "gasić pożar". Przeciwnie, jestem nastawiony na jej rozwój i traktuję to jako wyzwanie — mówi Jan Maciejewicz.

Jego zdaniem, firma jest w niezłej kondycji, mimo że wyniki finansowe pierwszego kwartału były słabsze niż przed rokiem.

— Wynikało to przede wszystkim ze zdarzeń jednorazowych, ale trzeba przyznać, że rynek jest obecnie słabszy. Jestem jednak optymistą. Mamy świetny zespół i jestem pełen uznania dla jego kompetencji. Na pewno sobie poradzimy — przekonuje nowy prezes.

Infovide-Matrix pod jego wodzą chce m.in. wzmocnić obecność w niektórych branżach. Mocne kompetencje ma obecnie przede wszystkim w telekomunikacji, a także w sektorze publicznym i energetyce. Szybko mają rosnąć usługi dla przemysłu oraz bankowości i ubezpieczeń. Infovide-Matrix chce wejść także w branżę transportu i logistyki.

Spółka bedzie zwiększać portfolio produktów. W rozwoju produktowym i branżowym mają pomóc m.in. przejęcia.

— Spółka ma bardzo zdrowe finanse, nie jest mocno zadłużona. Ma możliwości sfinansowania kilku przejęć — mówi Jan Maciejewicz.

Borys Stokalski, wiceprezes Infovide-Matrix, mówi, że przeprowadzono już badania kilku potencjalnych celów akwizycyjnych. To przede wszystkim firmy zajmujące się świadczeniem usług IT.

— Nasza decyzja będzie teraz zależała od biznesplanów, które przedstawią te spółki — dodaje Borys Stokalski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu