MacKenzie Bezos może zostać najbogatszą kobietą na świecie

opublikowano: 10-01-2019, 07:52

Wynikiem rozwodu Jeffa i MacKenzie Bezos może być zmiana w rankingu najbogatszych kobiet na świecie.

W środę Jeff i MacKenzie Bezos ogłosili, że rozstaną się po 25 latach małżeństwa. Nie podali jednak żadnych informacji o podziale majątku, którym jest przede wszystkim 16 proc. akcji Amazon.com, największej pod względem kapitalizacji spółki na świecie.

Jeff i MacKenzie Bezos
Zobacz więcej

Jeff i MacKenzie Bezos fot. Bloomberg

Karin Lundell, partnerka w firmie prawniczej Rower z Nowego Jorku uważa, że jeśli małżonkowie nie zdecydują wspólnie inaczej, majątek będzie dzielony po połowie. Jeff Bezos z fortuną szacowaną na 137,2 mld USD jest najbogatszym człowiekiem na świecie. MacKenzie Bezos może otrzymać zatem ok. 69 mld USD. Zapewniłoby to jej pierwsze miejsce na liście najbogatszych kobiet świata. Obecnie zajmuje je Francoise Bettencourt Meyers, dziedziczka fortuny założyciela L’Oreal, której majątek szacowany jest na 45,6 mld USD. W pierwszej trójce znajdują się także Alice Walton, córka założyciela sieci supermarketów Walmart (43,6 mld USD) oraz Jacqueline Badger Mars, wnuczka założyciela firmy Mars Inc. (33,3 mld USD).

W rankingu 500 najbogatszych ludzi na świecie, sporządzonym przez Bloomberga, jest 66 kobiet. Większość zawdzięcza majątek dziedziczeniu lub rozwodowi. Tylko 6  stworzyło go samodzielne. Wśród najbogatszych mężczyzn 313 jest bezpośrednimi sprawcami swojego sukcesu finansowego. 

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu